Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Punkt widzenia - felieton profesora dra hab. Mariana Zembali

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Oceniając mijający rok 2003, mamy prawo mieć poczucie spełnienia i zadowolenia wobec chorego oraz instytucji, w której pracujemy, tj. Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Analiza 2003 roku dokonana w kardiologii dorosłych i dzieci, kardiochirurgii i transplantologii pokazała, że miniony rok mimo, iż trudniejszy od poprzedniego, był kolejnym rokiem naszego rozwoju.

Czy musiał to być rok trudniejszy niż 2002, przede wszystkim ze względu na wady w systemie ochrony zdrowia w Polsce? Czy można było uniknąć dodatkowych trudności?

Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź w kolejnych wydaniach naszego pisma.

Tymczasem o naszych najważniejszych planach:

1. W dniach 13-16 maja 2004 roku będziemy obchodzić XX-lecie istnienia naszego szpitala. O znaczeniu Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu dla rozwoju nowoczesnej kardiologii dorosłych i dzieci, kardiochirurgii i transplantologii w naszym kraju wiedzą nasi Koledzy lekarze – kardiolodzy, kardiochirurdzy z innych ośrodków, wiedzą także nasi pacjenci, którzy przybywają do nas z całego kraju. Podczas organizowanej w Zabrzu już po raz jedenasty Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, będziemy mogli nie tylko podsumować dwie dekady naszej działalności, ale także podzielić się, w obecności ekspertów z kraju i zagranicy, naszymi znaczącymi osiągnięciami.

2. Rok 2004 to oczekiwane od 11 lat rozpoczęcie modernizacji Zespołu Poradni Specjalistycznych. W istniejących obecnie przychodniach, mimo, iż w roku 2003 przyjęliśmy ponad 30 000 chorych, pracuje się trudno i uciążliwie. Mamy tego świadomość, choć chcę powiedzieć, że nasze wieloletnie starania o przyznanie specjalnych środków finansowych na ten cel były zawsze odrzucane. Dlatego, dzięki wypracowanym z wielkim trudem przez Szpital środkom własnym, w roku 2003, rozpoczęliśmy prace projektowe i geodezyjne nad modernizacją. Od władz miasta Zabrze, za symboliczną złotówkę, otrzymaliśmy piękny, zielony teren położony w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala, za co pięknie dziękujemy. Rozpoczęcie budowy planujemy na wiosnę br. wierząc, że ukończymy ją już w roku 2006.

Chciałbym w tym miejscu gorąco zachęcić Państwa, tak że przyjaznych nam sponsorów i darczyńców do pomocy, mając na uwadze to, iż w tym szlachetnym przedsięwzięciu liczy się każda złotówka.

Do naszych ambitnych planów pragnę dołączyć życzenia noworoczne:

Naszym Pacjentom, dla których działamy nieprzerwanie od 20 lat, stale przyjmując nowe wyzwania, życzę, aby w zdrowiu i zadowoleniu opuszczali nasz szpital.

Wszystkim pracownikom Szpitala, aby nie ustawali w poszukiwaniu nowoczesnych pomysłów i rozwiązań, a dobro chorego i szpitala zawsze było ich celem nadrzędnym i najważniejszym.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, życzę Wam wszystkim dobrego roku w zdrowiu i pomyślności.

Marian Zembala
/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi