Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Stowarzyszenie Transplantacji Serca - aktualności

XIV Zjazd i Walne Zebranie STS

Doroczny zjazd STS odbył się w dniach 12-14 września 2003 roku w ośrodku „Wierna” w Bocheńcu koło Chęcin (województwo Świętokrzyskie).

Pierwszego dnia –zaraz po kolacji – tradycyjnie rozpalono ognisko, przy którym przygrywała miejscowa kapela regionalna. Zabawa przy ognisku była na tyle udana, że kilkoro uczestników skorzystało – pomimo późnej pory z kąpieli w podświetlonym (i podgrzewanym) odkrytym basenie.
Następnego dnia 42 uczestników wzięło udział w „Biegu Serc”, a pozostali kibicowali i zagrzewali biegnących do wzmożonego wysiłku. Po obiedzie rozpoczęło się zebranie zjazdowe w czasie którego wybrano nowy zarząd, zatwierdzono zmiany w statucie i podjęto decyzję o przeniesieniu siedziby Zarządu Głównego z Lubina do Warszawy.

Wieczorem, tradycyjnie odbyła się „Serdeczna biesiada” w czasie której, jak zwykle bawiono się wyśmienicie.

W niedzielę po śniadaniu zebrano się na mszy świętej (do ośrodka dojechał proboszcz z parafii w Małogoszczy).

Kolejnym punktem programu było spotkanie z profesorem dr hab. med. Marianem Zembalą.
W międzyczasie kolejne grupy zwiedzały jaskinię „Raj” - położoną w odległości kilkunastu
kilometrów od Bocheńca (autobus kursował wahadłowo) .
Niedzielny obiad zakończył imprezę.

Ruch sportowy

Osoby żyjące z przeszczepionym sercem mogą w pewnym zakresie uczestniczyć w zajęciach sportowych i szereg osób to czyni. W czasie zjazdu w Bocheńcu zorganizowano dla osób po transplantacji serca „Bieg Serc”, w którym uczestniczyło ponad 40 osób po transplantacji serca.

Najszybciej pokonał trasę Roman Błażejczak (z koła Zabrze), natomiast w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Anna Julewicz (Warszawa), Bogumiła Nitychoruk (Kraków), Zenon Frydrychowicz (Zabrze) i Bogusław Zasadny (Zabrze). Kolejną imprezą sportową był tygodniowy obóz przygotowawczy zorganizowany w Krościenku nad Dunajcem. W trakcie obozu przeprowadzono eliminacje w konkurencjach pływackich i lekkoatletycznych, tenisie stołowym i piłce siatkowej.

Obóz zorganizowano w ramach przygotowań do zawodów w Dublinie, mających
się odbyć w czerwcu 2004 r

Warsztaty psychologiczne i Przywitanie Wiosny

W ostatni weekend lutego odbędą się w Nowym Targu warsztaty psychologiczne dla osób po transplantacji serca. Będzie to kontynuacja programu zapoczątkowanego w 2002 roku – opisanego w 2 numerze naszego pisma.

Natomiast w ostatni weekend marca organizujemy spotkanie w Jarnołtówku koło Głuchołazów pod nazwą „Przywitanie wiosny”.

Na tę imprezę zapraszamy wszystkich chętnych – nie tylko członków STS. W programie jest ognisko, wycieczka do Czech, spotkanie przy muzyce. Zgłoszenia przyjmuje biuro STS./\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi