Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Aktualności, PUNKT WIDZENIA

aktualności:

-14-16 luty 2005r. Warsztaty kardiochirurgiczne „Tętniaki aorty piersiowo-brzusznej” Prof. P.P. Zanetti /Cagliari, Włochy/

-24-25 luty 2005r. I Międzynarodowe sympozjum i kurs pt.: „Operacje naprawcze zastawek serca”
dr med. Paweł Urbański – Rhaen Klinikum Herz und Getaess Klinik, Bad Neustadt, Niemcy
dr Patric Perier, Nicea, Francja
dr Krzysztof Kucharski, Paryż, Francja

-10 marca 2005r. uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Żorach przeprowadzili wywiady z dr M. Zakliczyńskim i prof. M.Zembalą na temat codziennej pracy w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

-Jesienią 2004 roku lekarz z I Oddziału Klinicznego Kardiologii – dr Adam Sokal uzyskał specjalizację z zakresu kardiologii.

-Zespół Pracowni Elektrofizjologii i Elektrostymulacji Serca ŚCCS w leczeniu zaburzeń rytmu serca stosuje nowy system mapowania elektroanatomicznego LocaLisa. Sprzęt został nieodpłatnie udostępniony przez firmę medyczną.

-38 pielęgniarek, w tym 9 ze ŚCCS zakończyło specjalizację kardiologiczną. Dnia 26 kwietnia 2005r przystąpią do egzaminu państwowego w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie. Życzymy powodzenia.

-Dnia 8 maja 2005 roku odbędzie się kolejna „Biała niedziela” . W tym dniu także nastąpi uroczyste wręczenie Certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością.

-Praca badawcza mgr Bożeny Krymskiej pt. „Poziom świadomości kadry pielęgniarskiej w P.O.Z i szpitalach klinicznych na terenie miasta Zabrze na temat promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej” została przyjęta do prezentacji na IV Podlaskiej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej w Białymstoku pt. „Pacjent podmiotem troski zespołu terapeutycznego” i ukaże się drukiem w monografii konferencyjnej.
Konferencja odbędzie się 21 –24 kwietnia br.

/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi