Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Zaburzenia rytmu serca i elektrofizjiologia

Zadania i zakres działania Pracowni Zaburzeń Rytmu Serca i Elektrofizjologii (pacjenci Oddziału Klinicznego Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej)
U pacjentów Oddziału Klinicznego Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej (głównie dzieci, ale także dorosłych z wrodzonymi wadami serca) jest wykonywanych ponad 1000 całodobowych monitorowań EKG m. Holtera rocznie.
Do tego badania kwalifikowani są chorzy z zaburzeniami rytmu serca i przewodzenia, pacjenci z wrodzoną wadą serca przed i po operacji kardiochirurgicznej, u których mogą występować takie zaburzenia, a także chorzy z omdleniami. Badanie to jest także przydatne do oceny leczenia antyarytmicznego. Zapisy EKG są analizowane pod względem zaburzeń rytmu i przewodzenia, a także oceniana jest zmienność rytmu zatokowego (HRV).
Analizą Holterów EKG zajmuje się pięciu lekarzy Kliniki.
U naszych pacjentów wykonywane są badania elektrofizjologiczne - przezprzełykowe i przezżylne oraz w wybranych przypadkach - ablacje RF. Sprawujemy opiekę nad pacjentami z wszczepionymi kardiostymulatorami. W pracowni elektrofizjologii mamy możliwość kontroli i przeprogramowania sztucznego rozrusznika serca.
W pracowni testów wysiłkowych wykonywane są próby wysiłkowe na bieżni ruchomej. Badanie to jest szczególnie przydatne w diagnostyce zaburzeń rytmu serca i przewodzenia, ocenie wydolności fizycznej oraz w przypadku podejrzenia niedokrwienia mięśnia sercowego.

/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi