Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Przykliniczna Poradnia Kardiologiczna Dziecięca

Zadania i zakres działania Przyklinicznej Poradni Kardiologicznej Dla Dzieci
W Poradni wykonuje się wysokospecjalistyczne konsultacje kardiologiczne dzieci chorych na serce oraz dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Celem konsultacji jest postawienie rozpoznania i ustalenie dalszego postępowania z chorym.
Poradnia prowadzi badania kontrolne pacjentów po operacjach kardiochirurgicznych i pacjentów leczonych metodą kardiologii interwencyjnej.
W Poradni prowadzona jest diagnostyka i leczenie zaburzeń rytmu serca (EKG, Holter, próba wysiłkowa). Możliwa jest ocena dobowego profilu ciśnienia tętniczego krwi („Holter ciśnieniowy”).
W Poradni konsultowani są chorzy szpitali terenowych, pacjenci kierowani z innych poradni specjalistycznych, w tym kardiologicznych oraz pacjenci kierowani przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy rodzinnych.

Zakres czynności :
Rejestracja pacjentów i archiwizacja dokumentacji medycznej, w tym kodowanie procedur i rozpoznań dla celów statystycznych i potrzeb Narodowego Funduszu Zdrowia.

  • wykonywanie badań elektrokardiograficznych - EKG.
  • wykonywanie badań ultrasonokardiograficznych - UKG.
  • wykonywanie badań 24 godzinnego monitorowania EKG metodą Holtera
  • wykonywanie badań 24 godzinnego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi
/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi