Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Działalność kliniczna

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu z uwagi na znaczący i liczący się zarówno w kraju, jak i zagranicą potencjał naukowy, medyczny i dobrze zorganizowaną bazę kliniczną odpowiada standardom obowiązującym w Europie Zachodniej. Realizując swoją misję, Centrum udziela świadczeń leczniczych nieodpłatnie pacjentom ubezpieczonym, zamieszkałym na terenie całego kraju oraz odpłatnie pacjentom zagranicznym i krajowym nie posiadającym ubezpieczenia.

Kardiologia dziecięca zajmuje się głównie problematyką wrodzonych wad serca. Jej podstawowym działaniem jest diagnostyka i leczenie schorzeń układu krążenia u dzieci, Dotyczy to również osób z podobnymi problemami w wieku dorosłym. W procesach diagnostycznych podstawowe znaczenie mają tu techniki obrazowe – echokardiografia, tomografia komputerowa i cewnikowania serca. Podczas tych ostatnich badań, w dobie dzisiejszej w szerokim zakresie oprócz aspektu diagnostycznego wykonuje się szereg procedur leczniczych tzw. kardiologii interwencyjnej. Klinika specjalizuje się właśnie w realizacji tych bardzo nowoczesnych, oszczędzających pacjentowi cierpień zabiegach.

Obszar działalności klinicznej:

- całe spektrum diagnostyki i kardiologii interwencyjnej we wrodzonych wadach serca u dzieci i dorosłych

- realizacja programu wspomagania krążenia u dzieci i transplantacji serca we współpracy z I Katedrą Kardiologii, Wrodzonych Wad Serca i Elektroterapii i Oddziałem Klinicznym Kardiologi SUM (prof. Z. Kalarus, dr hab. O. Kowalski)

- realizacja programu przezskórnych zabiegów elektrofizjologicznych u dzieci (w tym ablacji oraz wszczepiania rozruszników ICD)

/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi