Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Aktualności

Wizyta Pani Justyny Kowalczyk w SCCS

2018-06-15 09:20:01

Szanowni Państwo,

Z radością Państwa informujemy, iż Gościem specjalnym naszej tegorocznej zabrzańskiej Konferencji była Legenda polskiego narciarstwa biegowego – Pani Justyna Kowalczyk. Podczas zorganizowanej Sesji sportowej zaprezentowała wykład pt. „Kardiologia sportowa okiem sportowca - serce do sportu góry przenosi”. Mówiła, że była bardzo zdenerwowana, ale wyszło tak dobrze, że otrzymała brawa na stojąco!

Podczas wizyty w Zabrzu, Pani Justyna zgodziła się także przyjąć zaproszenie do odwiedzenia naszego szpitala i spotkania się z naszymi małymi pacjentami. Jako że często odwiedza dzieci chore na mukowiscydozę w Rabce Zdrój, postanowiliśmy zorganizować spotkanie z dziećmi po transplantacjach płuc, wykonanych właśnie u Tych z mukowiscydozą. Wszyscy byli zachwyceni – od dzieci i Ich rodziców, po zespół lekarzy i pielęgniarek.

Do dzisiaj pozostajemy pod wielkim wrażeniem tej wspaniałej sportsmenki, która odnosząc tak wielkie światowe sukcesy, pozostaje osobą niezwykle wrażliwą i skromną. Wydaje się, że Jej pobyt u nas w Zabrzu, był także i dla Niej wielkim przeżyciem, czemu dała wyraz na swoim Twitterze i FB. Cyt. „Jestem pełna podziwu dla ciężkiej pracy i wiedzy lekarzy i całego personelu szpitala. I dla odwagi chorych. Po takich wizytach człowiek od razu przypomina sobie co tak naprawdę w życiu ważne.
Dziękuję za ten wzruszający i pouczający dzień! Odnowił wiarę w człowieka.”

Pani Justyno, raz jeszcze pięknie dziękujemy!

Prof. Mariusz Gąsior, Przewodniczący Konferencji

Prof. Piotr Przybyłowski, Dyrektor ds. Medycznych SCCS


 

powrót

 
Archiwum aktualności
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi