Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Aktualności

Kampania „Zawał serca – czas to życie”

2018-11-08 10:52:06

W dniu 7 listopada br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata dotycząca kampanii społecznej „Zawał serca – czas to życie” https://www.czastozycie.pl/ współorganizowana przez Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele środowiska medycznego, pogotowia ratunkowego i pacjenci.
Uczestnicy tego spotkania byli pod wrażeniem staranności przygotowanej debaty, której inicjatorem i pomysłodawcą jest prof. Mariusz Gąsior.
Honorowy patronat nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Ta ważna debata była dobrą okazją do integracji całego środowiska kardiochirurgicznego i kardiologicznego oraz właściwego postępowania w przypadku pierwszych objawów zawału serca, aby skrócić czas od zgłoszenia pacjenta z powodu bólu za mostkiem do specjalistycznego leczenia.
Podczas debaty rozmawiano także o niewystarczającym stanie wiedzy społeczeństwa na temat możliwych konsekwencji i powikłań związanych z zawałem serca.

 

powrót

 
Archiwum aktualności
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi