Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Aktualności
<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >

Ks Jan Kaczkowski

2016-04-13 15:59:15

Witaj Drogi Księże Janie,

Rozstanie z Tobą dla nikogo z nas, którzy Ciebie znali nawet wiele lat,
nie jest i nie może być ani łatwe, ani zwyczajne.
Może dlatego Drogi Janku tak wielu z nas z całego kraju zmieniło swoje plany, aby przynajmniej dzisiaj, w dniu Twojego pogrzebu raz jeszcze podziękować Tobie za wszystko, co zrobiłeś dla Bliźnich.

Pozwól, że jako lekarz szczególnie podziękuję Ci za Twoje widzenie Boga tam, gdzie my czujemy się mało potrzebni, wśród młodzieży uzależnionej, ludzi śmiertelnie chorych, niepokornych w walce z chorobą.
Ty swoją empatią, inteligencją, postawą, dowcipem, ciężką pracą i poświęceniem pomagałeś pokonać strach, lęk przed samotnością i śmiercią. Nas lekarzy zawstydzałeś i pouczałeś, że często zabieramy chorym nadzieję zamiast ją dawać.

W czasie pełnienia przeze mnie funkcji Ministra Zdrowia wspierałeś mnie swoim doświadczeniem w służbie potrzebującym, aby tak ważne sprawy, jak dostępność hospicjów dla osób samotnych i nieuleczalnie chorych odzyskały swój należny wymiar i pomoc państwa.

Nie sposób było Twoich argumentów nie przyjąć, a doświadczenie podważyć.
Zadziwiało ono uczciwością i prawdziwością, wszak sam byłeś jednym z nich dotkniętych śmiertelną chorobą, chociaż z rozpierającą wewnętrzną energią, łaską i potrzebą czynienia dobra.
Mam żal, taki ludzki żal do Ciebie, że tak przedwcześnie od nas odszedłeś.

Może jednak Opatrzność wiedziała co robi i zesłała nam Anioła Stróża – Przewodnika dla nas i potrzebujących wsparcia Bliźnich.
Janie, takie wyróżnienie bardzo Ciebie, ale i nas zobowiązuje.
Janie pozostaniemy blisko Twojego hospicjum i Twoich chorych.

Prof. dr hab. med. Marian Zembala

Zabrze – Puck – Sopot, 1 kwietnia 2016 r.

Ks Jan Kaczkowski - czytaj dalej

 

Wyróżnienie dla SCCS - Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia

2016-03-05 10:01:50

Z dumą informujemy, że w wyniku postępowania certyfikacyjnego i oceny Ośrodka przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu otrzymało bardzo wysokie noty i certyfikat "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia".

Wyróżnienie dla SCCS - Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia - czytaj dalej

 

Pierwsze zabiegi eksperymentalne na dużych zwierzętach w Śląskim Centrum Chorób Serca i Kardio-Med Silesia

2016-03-04 14:34:35

W dniach 29.02.2016 – 02.03.2016 w III Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeprowadzono pierwsze eksperymentalne zabiegi implantacji stentów powlekanych lekiem antymitotycznym do tętnic obwodowych na modelu zwierzęcym u dziewięciu świń domowych.

Pierwsze zabiegi eksperymentalne na dużych zwierzętach w Śląskim Centrum Chorób Serca i Kardio-Med Silesia - czytaj dalej

 

Informacja

2016-01-26 18:37:12

Szanowni Państwo

Dzisiaj prof. Marian Zembala był gościem Pana Red. Wojciecha Dąbrowskiego (Polskie Radio/Jedynka) w audycji "Samo południe" z okazji Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji.
Zapraszamy do posłuchania wywiadu.

Prof. Marian Zembala o transplantologii w Polsce (Jedynka/W samo południe)


http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1720354,Ogolnopolski-Dzien-Transplantacji-Nie-ma-alternatywy-wobec-zycia

Informacja - czytaj dalej

 

XXIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna i XVII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej 2016. Hasło przewodnie: Personalizacja procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz indywidualizacja stratyfikacji ryzyka w schorzeniach sercowo-naczyniowych

2015-11-27 11:52:12

Zapraszamy serdecznie na XXIII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną oraz XVII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej organizowane w dniach 2-3.06.2016 w zabrzańskim Multikinie.

XXIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna i XVII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej 2016. Hasło przewodnie: Personalizacja procesu diagnostyczno-terapeutycznego oraz indywidualizacja stratyfikacji ryzyka w schorzeniach sercowo-naczyniowych - czytaj dalej

<  1 2 3 4 5 6 7 8 9  >
 
Archiwum aktualności
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi