Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Aktualności
<  1 2 3 ... 5 6 7 ... 9 10 11  >

Sukces Śląskiego Centrum Chorób Serca

2016-08-30 10:39:02

W miesiącu sierpniu 2016 roku w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w Katedrze i Oddziale Klinicznym Kardiochirururgii Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej SUM wykonaliśmy 14 transplantacji.

Sukces Śląskiego Centrum Chorób Serca - czytaj dalej

 

Podziękowanie

2016-06-10 14:25:09

Podziękowanie - czytaj dalej

 

IX Śląska Konferencja Placówek Promujących Zdrowie

2016-05-10 23:22:52

Zespół ds. Promocji Zdrowia SCCS zaprasza na IX Śląską Konferencję Placówek Promujących Zdrowie, która odbędzie się 30.05 w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 9. Zapraszamy!

IX Śląska Konferencja Placówek Promujących Zdrowie - czytaj dalej

 

Ks Jan Kaczkowski

2016-04-13 15:59:15

Witaj Drogi Księże Janie,

Rozstanie z Tobą dla nikogo z nas, którzy Ciebie znali nawet wiele lat,
nie jest i nie może być ani łatwe, ani zwyczajne.
Może dlatego Drogi Janku tak wielu z nas z całego kraju zmieniło swoje plany, aby przynajmniej dzisiaj, w dniu Twojego pogrzebu raz jeszcze podziękować Tobie za wszystko, co zrobiłeś dla Bliźnich.

Pozwól, że jako lekarz szczególnie podziękuję Ci za Twoje widzenie Boga tam, gdzie my czujemy się mało potrzebni, wśród młodzieży uzależnionej, ludzi śmiertelnie chorych, niepokornych w walce z chorobą.
Ty swoją empatią, inteligencją, postawą, dowcipem, ciężką pracą i poświęceniem pomagałeś pokonać strach, lęk przed samotnością i śmiercią. Nas lekarzy zawstydzałeś i pouczałeś, że często zabieramy chorym nadzieję zamiast ją dawać.

W czasie pełnienia przeze mnie funkcji Ministra Zdrowia wspierałeś mnie swoim doświadczeniem w służbie potrzebującym, aby tak ważne sprawy, jak dostępność hospicjów dla osób samotnych i nieuleczalnie chorych odzyskały swój należny wymiar i pomoc państwa.

Nie sposób było Twoich argumentów nie przyjąć, a doświadczenie podważyć.
Zadziwiało ono uczciwością i prawdziwością, wszak sam byłeś jednym z nich dotkniętych śmiertelną chorobą, chociaż z rozpierającą wewnętrzną energią, łaską i potrzebą czynienia dobra.
Mam żal, taki ludzki żal do Ciebie, że tak przedwcześnie od nas odszedłeś.

Może jednak Opatrzność wiedziała co robi i zesłała nam Anioła Stróża – Przewodnika dla nas i potrzebujących wsparcia Bliźnich.
Janie, takie wyróżnienie bardzo Ciebie, ale i nas zobowiązuje.
Janie pozostaniemy blisko Twojego hospicjum i Twoich chorych.

Prof. dr hab. med. Marian Zembala

Zabrze – Puck – Sopot, 1 kwietnia 2016 r.

Ks Jan Kaczkowski - czytaj dalej

 

Wyróżnienie dla SCCS - Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia

2016-03-05 10:01:50

Z dumą informujemy, że w wyniku postępowania certyfikacyjnego i oceny Ośrodka przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu otrzymało bardzo wysokie noty i certyfikat "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia".

Wyróżnienie dla SCCS - Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia - czytaj dalej

<  1 2 3 ... 5 6 7 ... 9 10 11  >
 
Archiwum aktualności
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi