Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Aktualności
<  1 2 3 ... 8 9 10  >

Bogowie - film o prof. Zbigniewie Relidze i początkach zabrzańskiej i śląskiej mocnej kardiochirurgii

2013-11-22 12:35:55

Zakończyły się prace do filmu "Bogowie" - obrazie opowiadającym o życiu prof. Zbigniewa Religi. Uczniowie Profesora: prof. Marian Zembala i prof. Andrzej Bochenek wzięli aktywny udział przy produkcji filmu, konsultując i doradzając. Premiera filmu planowana jest na jesień 2014 roku.

Bogowie - film o prof. Zbigniewie Relidze i początkach zabrzańskiej i śląskiej mocnej kardiochirurgii  - czytaj dalej

 

Jeżeli mają wielki cel - wspomnienie pierwszego w Polsce przeszczepu serca

2013-11-06 15:44:52

"Nie za wcześnie, ale za późno zaczęliśmy przeszczepiac serca. Jesteśmy daleko w tyle za innymi i to, co teraz robimy, to pogoń" - tak wypowiadał się prof. Religa na łamach Panoramy w 1985 roku. Zachęcamy do lektury historycznego już artykułu z tamtych ważnych dla Polski dni.

Jeżeli mają wielki cel - wspomnienie pierwszego w Polsce przeszczepu serca  - czytaj dalej

 

Serce potrzebuje optymizmu

2013-11-04 16:06:24

O optymizmie ale także i potrzebie dzielenia się radością, nadzieją, dobrem z innymi ludźmi - o Poolse Hartpatientjes - programie pomocy polskim dzieciom z ciężkimi wrodzonymi wadami serca przez Holendrów opowiada w wywiadzie dla "Niedzieli" prof. M. Zembala. Zachęcamy do lektury.

Serce potrzebuje optymizmu - czytaj dalej

 

Kryteria śmierci mózgu - stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie nestezjologii i intensywnej terapii

2013-10-15 15:13:58

Prezentujemy oficjalne stanowisko prof. dr hab. med. Krzysztofa Kuszy, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w sprawie obowiązujących w RP kryteriów i sposobu stwierdzania trwałego, nieodwracalnego ustania czynności mózgu.

Kryteria śmierci mózgu - stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie nestezjologii i intensywnej terapii - czytaj dalej

 

Advances and controversies in adult heart valve surgery

2013-06-07 11:10:10

Z dumą informujemy, że nasza książka "Advances and controversies in adult heart valve surgery" pod redakcją M. Zembali, Leo A. Bockerii, R. Hetzera oraz P. Perier, której współautorami są wybitni kardiolodzy i kardiochirurdzy z całego świata cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Polecamy!

Advances and controversies in adult heart valve surgery - czytaj dalej

<  1 2 3 ... 8 9 10  >
 
Archiwum aktualności
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi