Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt
Aktualności

XXIV Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna oraz Jubileusz XXX-lecia Inwazyjnego Leczenia Zawału Serca w Zabrzu

2016-09-21 14:21:50

7 - 9 czerwca 2017

Multikino Zabrze, ul. Gdańska 18, 41-800 Zabrze

Strona internetowa konferencji: www.mkkzabrze.pl

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną co roku, w Zabrzu XXIV Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń.” Nasze spotkanie będzie przebiegało pod hasłem: „Od nauki do praktyki klinicznej.” Badania naukowe to nieodzowny element nowoczesnej medycyny, stawiającej sobie za zadanie poprawę wyników leczenia. Decyzje w codziennej praktyce klinicznej powinny być oparte na dowodach (evidence-based medicine). Jednakże w natłoku nowych doniesień, nowych wytycznych oraz pojawiających sie sprzecznych wyników badań, postępowanie w codziennej praktyce klinicznej może być utrudnione. W takich przypadkach ogromnie ważną rolę odgrywają eksperci z wieloletnim doświadczeniem klinicznym, którzy są zawsze gotowi do udzielania porad i wskazówek w przypadkach, gdy poprawne postepowanie nie zawsze jest oczywiste. Mamy nadzieję, że proponowany przez nas program spełni Państwa oczekiwania.

Przygotowane zagadnienia będą miedzy innymi obejmowały:

  • Niewydolność serca
  • Ostre zespoły wieńcowe
  • Wady serca
  • Zatorowość płucną i nadciśnienie płucne
  • Zaburzenia rytmu serca
  • Problemy kardiologiczne u chorych ze schorzeniami pozasercowymi
  • Nowoczesne leczenie przeciwkrzepliwe i przeciwpłytkowe
  • Leczenie diabetologiczne pacjentów z chorobami sercowo – naczyniowymi
  • Medycynę eksperymentalną

W programie znajdą się sesje dedykowane kardiologom interwencyjnym, elektroterapeutom i echokardiografistom, które będą skoncentrowane w formule warsztatów. Oprócz wykładów, prezentowane będą ciekawe i trudne przypadki kliniczne. Ponadto, jak co roku zapraszamy Państwa na profesjonalnie przygotowane sesje pielęgniarskie i studenckie. Swoim doświadczeniem podzielą się z nami najlepsi specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie kliniczne, którzy zajmują się leczeniem chorób serca, płuc i naczyń. Udział zapowiedziało wielu ekspertów, których ogromna wiedza i doświadczenie z pewnością przyczynią się do wielu ciekawych, często kontrowersyjnych dyskusji.

Jesteśmy przekonani, że konferencja będzie nie tylko wspaniałym wydarzeniem naukowym i edukacyjnym, które pozwoli spojrzeć na kardiologię z trochę szerszej perspektywy, ale także interesującym wydarzeniem towarzyskim. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy!


Przewodniczący Konferencji
prof. dr hab. n. med. Mariusz Gąsior

Dyrektor SCCS w Zabrzu
prof. dr hab.n.med. Marian Zembala

 

powrót

 
Archiwum aktualności
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi