Szukaj w serwisie
O nas Administracja Pracownie Kliniki Poradnie specjalistyczne KLINIKA ZDROWEGO SERCA Wydarzenia Konferencje Wydawnictwo Biblioteka Fundacje Stowarzyszenia
Aktualności Kronika SCCS Wyróżnienia Akredytacja ISO Ankiety Opinie Pressroom Galeria Konkursy Praca Przetargi Dojazd Kontakt

Komisja SCCS ds. Etyki

Informujemy, że w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu działa Komisja ds. Etyki, do której mogą zwracać się pacjenci z problemami natury etycznej oraz pracownicy i osoby świadczące usługi na podstawie umów cywilno-prawnych z SCCS. Komisja podejmuje działania na rzecz aktywnego udziału zatrudnionych w SCCS w procesie kształtowania, popularyzacji i przestrzegania zasad Kodeksu Etyki, wprowadzonego dnia 26.10.2010 Zarządzeniem Dyrektora nr 50/2010 oraz innych obowiązujących grupy zawodowe Kodeksów Etyki.

Zasadnością powołania Komisji ds. Etyki jest:

1. Promowanie znajomości praw pacjenta oraz monitorowanie ich przestrzegania.

2. Współuczestniczenie w procesie wdrażania oraz popularyzacji Kodeksu Etyki.

3. Przyjmowanie pytań i udzielanie odpowiedzi w zakresie obowiązującego Kodeksu oraz informacji o naruszeniu obowiązującego Kodeksu Etyki od pracowników i osób świadczących usługi na podstawie umów cywilnoprawnych.

4. Inicjowanie i opiniowanie projektów poprawy kultury organizacyjnej w obszarach związanych z funkcjonowaniem Kodeksu Etyki.

5. Zgłaszanie Dyrekcji wniosków dotyczących aktualizacji Kodeksu Etyki o nowe zapisy lub zmianę istniejących w oparciu o zgłoszone uwagi.

6. Współpraca Komisji z innymi zespołami, komisjami i komitetami działającymi na terenie Szpitala.

7. Przedstawienie dyrekcji na przeglądzie zarządzania corocznego raportu z działań na rzecz kultury organizacyjnej, opartej na etyce i poszanowaniu powszechnie przyjętych wartości.

UWAGA: Komisja przyjmuje wnioski pocztą elektroniczna iso@sccs.pl; z dopiskiem w temacie wiadomości "Komisja ds. Etyki" lub pisemnie na adres Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w zaklejonej kopercie, zaadresowanej do Komisji Etyki przy Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Komisja zapewnia anonimowość osobom składającym wnioski w sprawie naruszania zasad Kodeksu Etyki oraz innym osobom, uczestniczącym w procesie wyjaśniania sprawy.

/\
SCCS na Facebook'u

Fundacja Śląskiego Centrum Chorób serca

KRS 0000219230Podaruj 1% Podatku

Dziękujemy za pomoc
Chorym i naszemu Szpitalowi