Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
  • Klawisze dostępności
    Przejdź do treści
    Alt
    1
    Mapa witryny
    Alt
    2
    Wersja tekstowa
    Alt
    3
    Wersja z wysokim kontrastem
    Alt
    4
    Wyszukiwarka
    Alt
    5
    * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
  • Mapa witryny

Delegacje z Mongolii i Uzbekistanu w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu odwiedziła delegacja z Mongolskiego Narodowego Uniwersytetu Nauk Medycznych oraz Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Samarkandzie. Goście przebywali w Polsce na zaproszenie Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wzięli między innymi udział Inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2022/2023.

Zdjęcie grupowe w holu budynku A+
2023-10-13

W skład delegacji weszli:

 

Prof. Khurelbaatar Nyamdavaa – Prezydent Mongolskiego Narodowego Uniwersytetu Nauk Medycznych

 

Sodnomjamts Erdene-Ochir –  Dyrektor ds. Finansowych Mongolskiego Narodowego Uniwersytetu Nauk Medycznych

 

Prof. Jasur Rizaev – Rektor Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Samarkandzie

 

Gayratjon Elmurodov – Prorektor ds. finansowych i ekonomicznych Państwowego Uniwersytetu Medycznego w Samarkandzie

 

Oprócz udziału w uroczystej Inauguracji, delegacje odwiedziły m.in. Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach, Centrum Symulacji Medycznej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, zapoznając się ze strukturą działalności powyższych podmiotów, a także zastosowanymi rozwiązaniami.

 

Nie zabrakło również elementu regionalnego, gdyż przedstawiciele delegacji mieli również możliwość poznać kulturę regionu śląskiego poprzez wizytę w Kopalni Guido, Centrum Wolności i Solidarności czy spacerując po Nikiszowicu.

 

Przyjazd delegacji ze środkowej i środkowowschodniej Azji stanowił doskonałą okazję do wymiany myśli naukowej, pogłębiania wzajemnych relacji, szczególnie w kontekście dalszej współpracy i wymiany kadry akademickiej. Jednocześnie chęć przyjazdu delegacji z dalekich krajów to nie tylko znak, że nasza Uczelnia jest otwarta na współpracę międzynarodową, ale także potwierdzenie znaczenia Uczelni na arenie międzynarodowej.

 

Nad sprawnym przebiegiem wizyty czuwała Pani prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec - Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej wraz z Zespołem.