Jesteśmy, aby ratować, leczyć, dawać nadzieję...
  • Klawisze dostępności
    Przejdź do treści
    Alt
    1
    Mapa witryny
    Alt
    2
    Wersja tekstowa
    Alt
    3
    Wersja z wysokim kontrastem
    Alt
    4
    Wyszukiwarka
    Alt
    5
    * Na Macu zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)
  • Mapa witryny

Prof. Gregory Lip z tytułem doctora honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Prof. Gregory Lip jest wybitnym, światowej sławy naukowcem, ekspertem w obszarach migotania przedsionków, trambogenezy, leczenia przeciwkrzepliwego, prewencji udaru mózgu, nadciśnienie tętniczego. Jest twórcą licznych projektów badawczych, których wyniki przyczyniły się w istotny sposób do zmiany międzynarodowych i narodowych zaleceń praktycznych. Jest tytanem pracy praktykującym lekarzem, nauczycielem akademickim, opiekunem doktorantów oraz stypendystów.

Prof. K. Mizia-Stec, prof. G. Lip, prof. Z. Kalarus, prof. T. Szczepański
2023-05-18

Jego macierzysta uczelnia, Uniwersytet w Birmingham, jest wiodącym w świecie ośrodkiem badawczym migotania przedsionków.

Cieszy się dużym autorytetem w światowym środowisku naukowym i specjalistycznym – szczególnie kardiologicznym. Wyrazem tego są m.in. 4 tytuły Doctora Honoris Causa, liczne nagrody i członkostwa honorowe narodowych towarzystw naukowych. Jest m.in. członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jestem niezwykle wzruszony i szczęśliwy, że w mojej zaprzyjaźnionej uczelni otrzymałem to najwyższe wyróżnienie. Współpracujemy od lat, współpraca rozwija się wyjątkowo owocnie. Jestem dumny, że podczas staży szkoleniowych mogę gościć tak wielu zdolnych polskich młodych lekarzy – stwierdził podczas uroczystości prof. Gregory Lip.

 

Prof. Zbigniew Kalarus, który wygłaszał laudację na cześć prof. Lipa wspomniał o wieloletniej współpracy ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, szpitalem SUM, w organizacji szkoleń oraz wspólnych publikacji.

 

 

 

JM Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański podkreślił jak ważne jest rozwijanie wzajemnych projektów naukowych, a dla młodych lekarzy obcowanie z tak wybitnym lekarzem, umożliwiającym praktyczną naukę zawodu.

Warto dodać, że dorobek profesora Lipa to ponad 2900 publikacji cytowanych w bazie Medline, h-index, i10-indeks 1670, ponad 290 tysięcy cytowań wg Google Scholar.

 

Tekst i zdjęcia: Śląski Uniwersytet Medyczny